Yeni Açılan Sitelere Hit Ve Seo Yöntemi

tarafından
39
Yeni Açılan Sitelere Hit Ve Seo Yöntemi

Yeni Açılan Web Sitelerine Seo Yöntemleri, Neler Yapılır ? Neler Yapmalıyız.

Evet değerli kullanıcılar herkes merak ettiren en büyük konuların başında gelen seo özelliği ile yeni açılan sitelere nasıl bir etken kurmaktadır. Piyasada o kadar iyi seocular var ki o insanlar bile artık her hangi bir bilgi paylaşmamaktadır.

Ben Örnek vererek söylüyorum ve sizlere sıkmadan güzel bir makale olmasını diliyorum vede umuyorum ki faydalı bilgileri sizlere aktarmışımdır ve yardımcı olmuşumdur dev konumuza başlıyoruz.

Örnek bir sitemiz olsun bu web sitemizin içeriği film sitesi olsun. Bu projeye başlamadan önce WordPress üzeri bir uzmanlığınız olsun yani uzman olmasanız bile en azından kullanmayı bilmeniz gerekmektedir aksi taktirde diğer sistemler iş görmezler.

Elimizde wordpress kurulu bir film sitemiz var ve biz buna içerik yükleme ile seo yapacağız. Googleye giriyoruz film izle yazıyoruz ve ilk sayfadaki siteleri geziyoruz bir film alalım mesela Tekken filmi diyelim bu film üzerine 10 dakikalık bir araştırma yapıyoruz bakıyoruz diğer film sitelerinde ne kadar makale yazı ortalaması var genelde 300 ile 400 karakter arası bir yazı yazılır. Şimdi konu eklemeye geçiyoruz, Konu başlığımızı tekke filmi izle yapıyoruz ve resim alıyoruz resimi wp ye eklerken tekken-filmi-izle yaparak sitemize ekliyoruz. Ve diğer sitelerden farklı olarak kendimiz bir içerik üretmeliyiz ki farkımız olsun. Filmi açıyoruz ve aşa yukarı hızlı hızlı ilerletip içerisinden özet ve en heyecanlı yerleri anlatıyoruz şimdi bu anlatmış olduğum içerik sistemi bunun yanı sıra içeriğimizi girip daha sonra meta tag giriyoruz bu metalar ile aynı bir şekilde içlerinden bir iki tane seçip etiket olarak giriş yapıp filmi web sitemizde yayınlıyoruz günde böyle yeni açılmış bir siteye en az 5 adet makale, haber, film artık siteniz hangi sektördeyse ona göre özgün içerik giriyoruz.

Geldik Püf Noktasına

web sitemizi her gün güncelliyoruz ve 3. gün olduğunda web sitemizi web master tools’a kayıt edip artık google web master tool ve yandex, bing gibi web master toolslara ekliyoruz. Eklemiş olduğumuz içerikleri hızlı bir şekilde indexlemesi için yapacağımız işlemler başlıyor. Web master tools’a web sitemizi kayıt ettikten sonra şu işlemlere geçiş yapıyorum dikkat ediniz bu yöntemler 3 gün sonra yapılacaktır. WordPress ping servislerini web sitemizin wordpress admin panelinden yükleyiniz. Daha sonra 4. günde 5 özgün içeriği ekledikten sonra google web master tools’a giriş yapınız ve google gibi getir diyiniz. Ardından chrome tarayıcısına gelip ctrl+h yaparak bütün geçmişi siliniz. 4. günü tamamlayarak devam ediyoruz içerik girmeye web sitemize içerik girmeye devam ediyoruz ve 7 güne geliyoruz ne oldu web sitemiz daha yeni ve 1 haftalık oldu neler yaptık içerik yükledik ve sadece bir kere google gibi getir dedik ve daha hiç bir şey yapmadık. Şimdi 2. haftamızda web sitemizin hit artışına dikkat ediyoruz bu yöntem ile web sitenizin 2. haftasında 200 ile 300 arası hit artışı göreceksiniz değerli yorumlarınızı bekliyorum.